top of page

Zajištění dostatečného zdroje vitamínů a minerálů pro zdraví vašeho psa

Správná výživa je klíčovým faktorem pro dlouhodobé zdraví a vitalitu vašeho psa🐶. Kromě základních živin, jako jsou bílkoviny, tuky a sacharidy, jsou vitamíny a minerály nezbytné pro správnou funkci těla. Zde je pohled na několik důležitých vitamínů a minerálů pro psa a způsoby, jak zajistit, aby vašemu mazlíčkovi nechyběly.


1. Vitamín A

Vitamín A je důležitý pro zrak, imunitní systém a zdravou kůži. Najdete ho v masu🥩, rybách🐟, játrech a mrkvi🥕. Podávání kvalitního psího krmiva, které obsahuje maso nebo ryby, je skvělým způsobem, jak zajistit dostatečný přísun vitamínu A do stravy vašeho psa.


2. Vitamín D

Vitamín D je důležitý pro zdraví kostí a zubů. Hlavním zdrojem vitamínu D pro psy je sluneční světlo, které jim pomáhá přeměňovat provitamín D na jeho aktivní formu. Můžete také zvážit krmiva obohacená vitamínem D nebo doplňky stravy podle doporučení veterinárního lékaře.


3. Vitamín E

Vitamín E je silný antioxidant, který pomáhá chránit tělo vašeho psa před poškozením volnými radikály. Najdete ho v olejích, ořeších🌰, semenech a listové zelenině🥬. Kvalitní psí krmivo obsahující přírodní oleje a tuky může poskytnout dostatečné množství vitamínu E pro vašeho mazlíčka.


4. Vápník

Vápník je nezbytný pro zdravé kosti a zuby, stejně jako pro svalovou funkci a srážení krve. Zdroje vápníku zahrnují mléčné výrobky, zeleninu a některé druhy ryb. Doporučené dávkování vápníku se může lišit podle věku a velikosti psa, proto je vždy nejlepší konzultovat s veterinárním lékařem.


5. Železo

Železo je klíčové pro tvorbu červených krvinek a transport kyslíku v těle. Maso🥩, játra, luštěniny🫘 a listová zelenina🥬 jsou bohatými zdroji železa. Ujistěte se, že krmíte svého psa vyváženou stravou obsahující dostatečné množství těchto potravin, aby se zajistil dostatečný přísun železa.


6. Zinek

Zinek je důležitý pro zdravou kůži, srst a imunitní systém. Nachází se v mase🥩, rybách🐟, vejcích🥚 a ořeších. Krmivo s vysokým obsahem kvalitního masa nebo doplňky stravy mohou pomoci zajistit, že váš pes dostane dostatek zinku.


Zajištění správného přísunu vitamínů a minerálů je klíčové pro celkové zdraví a dlouhověkost vašeho psa. Zvolte kvalitní psí krmivo a doplňte stravu vašeho mazlíčka různorodou stravou obsahující různé zdroje živin. Pokud máte jakékoli obavy ohledně výživy svého psa, konzultujte s veterinárním lékařem, který vám poskytne vhodné doporučení a rady.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page